Sophos iView – rozszerzone raportowanie dla UTM

iview-logoProducent z Abingdon wprowadził do swojej oferty UTM nową pozycję – Sophos iView – produkt, który pozwala wzbogacić i urozmaicić dostępne w Sophos UTM standardowe raportowanie, przeglądać i porównywać raporty pochodzące z wielu UTMów, analizować informacje na temat zgodności, a także przechowywać dzienniki przez długi czas.

 

iview-reports

Ostatnie badanie przeprowadzone wśród managerów IT pokazało, że kluczowym problemem w wykorzystywanych przez nich rozwiązaniach typu firewall, jest czytelność raportów oraz brak kompleksowego zarządzania zarejestrowanymi danymi. Sophos od zawsze podkreślał, że raportowanie jest jednym z najważniejszych elementów każdego systemu i stwierdzenie to za każdym razem ma przełożenie na oferowane produkty. Sophos UTM posiada rozbudowane raportowanie, dostępne w ramach licencji bez dodatkowych kosztów. Jest to jeden z wyróżników rozwiązań Sophos na tle konkurencji, dzięki któremu klienci decydują się na zakup Sophos UTM.

Sophos iView to nowy wymiar raportów bezpieczeństwa sieci. To nie tylko zmniejszenie obciążenia związanego z raportami, ale także wiele dodatkowych możliwości:

  • szeroki zestaw elastycznie definiowanych raportów i wykresów,
  • ujednolicone raportowanie pomiędzy wieloma UTMami, umożliwiające kompleksowy przegląd statystyk ruchu sieciowego z jednej konsoli,
  • raporty zgodności z regulacjami prawnymi (HIPAA, PCI, SOX i GLBA),
  • długoterminowe przechowywanie i zarządzanie logami na potrzeby audytu.

Wszystkich zainteresowanych dodatkowymi informacjami na temat rozwiązania, zapraszamy do zapoznania się z poniższym filmem przygotowanym przez producenta, ulotką produktu lub kontaktu z platynowym partnerem Sophos – firmą Sun Capital sp. z o.o. Zachęcamy także do samodzielnego przetestowania produktu. Producent przygotował 4 warianty licencji:

  • max. 100GB – dostępna bez licencji, darmowa wersja ograniczona czasowo do celów testowych lub dla małych klientów, którzy nie potrzebują przechowywać danych przez długi okres,
  • 1TB, 8TB lub unlimited – płatne licencje posiadające wsparcie producenta.