Oprogramowanie Sophos po raz 14. liderem w raporcie Gartner® Magic Quadrant™

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że oprogramowanie Sophos po raz 14. znalazło się w ćwiartce liderów raportu Gartner® Magic Quadrant™ 2023 w kategorii platform do ochrony stacji końcowych.

Zagrożenia się zmieniają, a Sophos nadal cieszy się uznaniem

Jest to dowód nieustannej innowacyjności, głębokiej wiedzy na temat zagrożeń i ciągłego dostosowywania produktu do zmieniających się realiów. Dzięki elastycznemu podejściu do tworzenia systemów bezpieczeństwa, rozwiązania Sophos chronią klientów nawet przed najbardziej zaawansowanymi przeciwnikami. Obecność w rankingu jest najwyższym uznaniem, jakim darzą rozwiązania producenta z Abingdon nie tylko klienci, ale również niezależne instytucje badawcze.

Wybierz ochronę, która działa dla Ciebie i z Tobą

Sophos Endpoint (Intercept X) zapewnia niezrównaną ochronę przed zagrożeniami oraz potężne narzędzia EDR i XDR. Wynika to z tego, że producent stworzył swój produktu do pracy w rzeczywistych środowiskach i wobec rzeczywistych zagrożeń. Jego główne cechy obejmują:

  • Ochronę przed ransomwarem (CryptoGuard), która wykrywa i cofa ataki ransomware zarówno lokalne, jak i zdalne.
  • Ponad 60 metod ochrony przed eksploitacją, które działają automatycznie – żadna dodatkowa konfiguracja nie jest wymagana.
  • Adaptacyjną ochronę przed atakiem, która automatycznie stosuje bardziej agresywną ochronę, gdy urządzenie jest atakowane.
  • Krytyczne ostrzeżenie przed atakiem, które identyfikuje aktywny atak na całe środowisko i proaktywnie powiadamia klientów, aby mogli podjąć natychmiastowe działania zapobiegawcze.
Kompleksowa ochrona od Sophos

Oferta Sophos to nie tylko ochrona dla stacji końcowych i serwerów. Producent w ramach swojego portfolio oferuje również m.in.:

  • Rozwiązania z zakresu ochrony i zarządzania siecią: Sophos Firewall – produkt ten dostarcza niezawodną ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami, kontrolę treści oraz funkcje VPN. Zapewnia kompleksowe zabezpieczenie infrastruktury sieciowej i nie tylko. W ramach współpracy z resztą rozwiązań pozwala błyskawicznie reagować na wykryte zagrożenia. Sophos Switch – oferta przełączników zarządzanych z poziomu konsoli w chmurze. Sophos Wirelesspunkty dostępowe dla sieci bezprzewodowej.
  • Rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa poczty elektronicznej – Sophos Email. Jest to skuteczne narzędzie identyfikujące i eliminujące ataki phishingowe oraz malware.
  • Rozwiązania z zakresu ochrony i zarządzania urządzeniami mobilnymi – Sophos Mobile. Jest to narzędzie klasy EMM do zarządzania urządzeniami mobilnym (Android, iOS, Windows i MacOS).
  • Rozwiązania do szyfrowania danych – Sophos Encryption. Jest to narzędzie do centralnego zarządzania szyfrowaniem wbudowanym w systemy operacyjne Windows (BitLocker) i MacOS (FileVault 2).
  • Usługę zarządzania bezpieczeństwem – Sophos MDR. Jest to najkrócej rzecz ujmując Security Operation Center (SOC) realizowany bezpośrednio przez producenta. Działanie specjalistów Sophos może polegać na asystowaniu klientowi w codziennej obsłudze systemów lub całkowitym zastąpieniu go w tych działaniach.
Kompleksowa strategia bezpieczeństwa to także szkolenia

Mając na uwadze, iż pojedynczy element systemu bezpieczeństwa nie jest w stanie samodzielnie zapewnić ochrony, nasza firma wprowadziła dodatkowo do oferty szkolenia z cyberbezpieczeństwa. Nasz autorski produkt – Company (Un)Hacked stanowi innowacyjny koncept dedykowany kształceniu kadr wszelkiej wielkości firm i instytucji. Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości czyni nasze rozwiązanie skutecznym, a także ciekawym dla każdego kursanta. W ramach rozgrywki łączymy edukację oraz natychmiastową weryfikację zdobytej wiedzy. Osoby przeszkolone w ramach naszego kursu otrzymują automatycznie certyfikat jego ukończenia.

Zachęcamy do umawiania się z nami, aby mieć możliwość przetestowania we własnych warunkach naszego rozwiązania.