Sophos pozamiatał konkurencję w SC Magazynie Awards Europe Global IT bezpieczeństwo i ochrona danych.

Brytyjska firma otrzymała status producenta roku w tym prestiżowym magazynie a rozwiązanie SOPHOS Anti-Virus dla Mac w wersji dla użytkowników domowych otrzymało nagrodę za najlepsze rozwiązanie Anti-Malware. Wyniki ogłoszono 19 kwietnia podczas uroczystej ceremonii w hotelu Hilton London Park Lane.

Sophos pokonał bardzo silną konkurencję w tym między innymi Kaspersky, Qualys, Webroot. Sędziowie wybrali Sophos ze względu na cechę za którą, kochają ten produkt wszyscy użytkownicy – prostotę. Coraz większa ilość zadań i coraz bardziej skomplikowane procedury w szeregu działań administratorów IT powodują dyskomfort pracy i ciągły pośpiech. Sophos upraszcza dzień pracy dla osób zajmujących się bezpieczeństwem IT w przedsiębiorstwach. W połączeniu z dużą skutecznością modułów w tym zapobieganie przed instalacją złośliwego oprogramowania i pełną ochroną danych oferta wydaje się być kompletna. Jako duży pozytyw odnotowano również fakt, że Sophos włączył funkcję Live Protection dla wszystkich swoich produktów.

To już drugi raz Sophos został wyróżniony prestiżowym tytułem, po zwycięstwie w tej samej kategorii w 2009 roku.

Ciekawostka dla użytkowników system Mac OS.
Sophos Anti-Virus dla domowych użytkowników Mac jest dostępne do pobrania bez żadnych opłat, bez ograniczeń czasowych, nie wymaga rejestracji. Jest w pełni funkcjonalnym rozwiązaniem do ochrony przed wszystkimi znanymi malware dla rozwiązań Mac i Windows. Rozwiązanie chroni przed końmi trojańskimi, wirusami, robakami i programami szpiegującymi. Rozwiązanie powstało na bazie flagowego produktu SOPHOS AV, który jest w użytku w chwili obecnej u około 100 milionów użytkowników biznesowych na całym świecie, Sophos Anti-Virus Home Edition dla Mac została wydany w odpowiedzi na rosnące zagrożenie dla oprogramowania systemów producenta Apple.

Zgodnie z ostatnimi badaniami opinii publicznej SOPHOS odnotował znaczne zainteresowanie cyberprzestępców platformami z rodziny Apple. Ze względu na coraz większą rzeszę zwolenników nadgryzionego jabłka, oraz specyficzną klientelę tych rozwiązań można się spodziewać że w najbliższej przyszłości coraz częściej i coraz więcej zagrożeń pojawi się dla tych właśnie systemów.

Więcej