Tych produktów Sophos niedługo już nie odnowisz…

Korzystających z rozwiązań Sophos zapewne zainteresuje fakt, że dla niektórych z produktów w 2017 po raz ostatni można będzie przedłużyć zakupione wcześniej subskrypcje lub wsparcie powiązane z konkretnymi produktami. Poniżej kilka istotnych informacji oraz lista z opisem modeli urządzeń, których temat dotyczy.

O zmianach powinni w głównej mierze pomyśleć użytkownicy wszystkich modeli ASG/UTM w wersji hardware. Sophos przy okazji przygotował również informację dotyczącą ewentualnej ścieżki migracyjnej, która opiera się na rekomendacji produktu alternatywnego oczywiście z oferty Sophos.

asgutm1Jak widać z powyższej tabeli, ostatniego odnowienia wsparcia technicznego oraz przedłużenia subskrypcji, można dokonać maksymalnie do 30 czerwca 2017 roku, po tej dacie odnowienia nie będą możliwe. Okres życia produktów kończy się natomiast 30 czerwca 2018 roku. Oznacza to w praktyce, że urządzenia te przestaną spełniać swoje funkcje, dlatego sugerujemy zastanowić się nad wymianą starych modeli na nowsze, znajdujące się w ofercie Sophos.

Dla rozwiązań software wersji UTM i XG nie przewiduje się, żadnych zmian.

utmxgsoftwareWszystkich zainteresowanych przejściem na nowe modele Sophos SG zapraszamy do kontaktu sprzedaz[at]suncapital.pl

Źródło Sophos