Sophos UTM Manager v4.2

nsgKilka dni temu pojawiła się nowa wersja Sophos UTM Manager (SUM) 4.2. Jest to kompatybilny z nową edycją Sophos UTM, produkt do zarządzania rozproszoną strukturą urządzeń UTM.

 

 

W skrócie należy zauważyć:

  • Znaczące ulepszenia i rozszerzenie wsparcia dla Firewall i Web Protection
  • Wsparcie zarządzania regułami dla nowych obiektów (dodanych w UTM v9.2 i 9.1)
  • Centralne zarządzanie powiadomieniami dla wszystkich zarządzanych urządzeń
  • Wiele innych udoskonaleń, rozszerzeń i poprawek

 

SUM 4.2 Release Notes

Kompatybilność wersji

Aby zapewnić zgodność, SUM 4.2 wspiera tylko konfigurację urządzeń UTM z aktualną dużą wersją. Urządzenia ze starszą edycją softu mogą nadal być monitorowane i zarządzane w trybie zgodności, ale eksport konfiguracji bezpieczeństwa będzie ograniczony i niewspierane opcje będą wyszarzone. Dla przykłady. Dla przykładu, używając SUM 4.2, tylko na UTM 9.2 lub nowszym mamy możliwość wsparcia dla wszystkich opcji konfiguracji, takich jak wysyłanie reguł firewall. UTMy działające na starszym oprogramowaniu (nawet v8) będą zarządzane w trybie zgodności i ograniczone w monitoringu, utrzymaniu i zarządzaniu.

Więcej na ten temat w artykule bazy wiedzy Sophos KB article 120690 oraz w podręczniku dotyczącym upgrade’u SUM.

 

Nowości i ulepszenia

  • Zmiana wsparcia dla wersji: Jak wspominaliśmy powyżej, począwszy od SUM v4.2 mamy dwie opcje wsparcia: pełne, dla aktualnych wersji (obecnie 9.2) i w trybie zgodności,  dla wersji wcześniejszych.
  • Zarządzanie powiadomieniami: Z poziomu instalacji SUM mozna teraz proacować nad globalnymi powiadomieniami, konfigurować powiadomiadomienia na wybranych urządzaniach UTM, dzięki nowej sekcji Gateway Manager.
  • Wsparcie adresów MAC dla obiektów globalnych: SUM może teraz zarzadzać obiektami bazującymi na adresie MAC. Lista adresów MAC obiektów może zostać utworzona, zmieniona i wdrożona z nowej sekcji Global Objects.
  • Ulepszenia w zarządzaniu politykami firewall: Zarządzanie regułami filtrowania pakietów zostało zrewidowane i rozszerzone, aby zapewnić wparcie nowych funkcji UTM. W tym momencie obejmuje tworzenie, import i eksport reguł, które mają po kilka źródeł, usług, punktów docelowych i adresów MAC.
  • Ulepszenia w zarządzaniu ochroną Web: UTM 9.2 posiada wiele nowych funkcji w zakresie ochrony Web. W związku z tym w SUM v4.2 dodano możliwość zarządzania funkcjami takimi jak wymuszanie SafeSearch, PUA, ograniczeniem domenowym dla Google Apps, nową opcję „Warn” przy blokowaniu, maksymalny rozmiar pobieranych plików i wiele innych.

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z platynowym partnerem Sophos – Sun Capital.

1 Komentarz. Zostaw nowy

bmi calculator
28/02/2015 13:34

Bmi Calculator

How To Calculate Bmi