Sophos UTM szybszy w teście od Fortinet, Dell SonicWall i Watchguard

SGFasterNa początku tego roku Sophos wprowadził nową serię urządzeń zabezpieczających UTM i jednocześnie zapowiadał, że będą one znacznie szybsze, m.in. dzięki zastosowaniu nowych procesorów i szybkich dysków SSD. Ostatnio producent z Abingdon przedstawił raport, przygotowany przez niezależny ośrodek zajmujący się testami – Miercom, który jednoznacznie potwierdza wcześniejsze deklaracje.

Po przeprowadzeniu rygorystycznych testów, którym oprócz urządzeń Sophos serii SG, poddane zostały również rozwiązania innych producentów, Miercom opublikował szereg zestawień, które naszym zdaniem pozwalają optymistycznie oceniać szanse Sophos UTM w walce o klientów, na tle przebadanej konkurencji.

Raport zawiera pomiary przepustowości dla samego Firewalla, Firewalla + Kontroli Aplikacji oraz Firewalla + IPS (Intrusion Prevention System). Miercom zbadał także ile nowych połączeń TCP może być nawiązanych w ciągu sekundy przez każde z urządzeń. Podczas testu przepustowości samego Firewalla, urządzenia Sophos serii SG były tak szybkie, że żaden z innych testowanych produktów nie zbliżył się do osiągniętego przez nie wyniku. Test wykazał bezproblemową obsługę ruchu na poziomie maksymalnej przepustowości sieci, wynoszącej 3 Gbps.

UTMfirewallthroughputPonieważ pierwszy test nie pozwolił dokładnie sprawdzić przepustowości Sophos UTM serii SG, Miercom zainstalował dodatkowy moduł portów i przeprowadził test jeszcze raz, badając ruch w obu kierunkach w tym samym czasie. Obydwa urządzenia uzyskały podobne wyniki, nieznacznie przekraczając wartość 10 Gbps.

W wyniku przeprowadzonych testów, Sophos uzyskał akredytację Miercom (Miercom Performance Verified Accreditation). W opinii Miercom:

Sophos SG 230 i SG 210 uzyskały najlepszy wynik w porównawczym teście wydajności, przeprowadzonym na grupie wiodących rozwiązań klasy UTM.

Zachęcamy do zapoznania się z cały raportem, który dostępny jest w PDF po kliknięciu w poniższy obrazek. Z naszej strony możemy dodać, iż na plus należy zaliczyć także doskonałe narzędzia do monitorowania w czasie rzeczywistym oraz zbierania i analizowania logów, dostępne bez dodatkowych opłat w Sophos UTM.

Miercomreport

1 Komentarz. Zostaw nowy

bmi chart for men
28/02/2015 02:00

Bmi Calculator

Bmi Calculator