Sophos ZTNA – mechanizm ochronny skuteczniejszy niż zdalny dostęp VPN

Czy słyszałeś o Sophos ZTNA? Sophos ZTNA zapewnia łatwiejszy w obsłudze i skuteczniejszy mechanizm ochronny niż zdalny dostęp VPN. Już teraz wiele firm z powodzeniem korzysta ze zdalnego dostępu nowej generacji za pomocą podejścia Zero Trust Network Access. W porównaniu ze zdalnym dostępem VPN, ZTNA zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa, dokładniejszą kontrolę, a jednocześnie gwarantuje komfort pracy użytkownikom końcowym.

Rozwiązanie Sophos ZTNA zostało zaprojektowane tak, aby w maksymalny sposób uprościć zintegrowany i bezpieczny dostęp do zasobów sieciowych. Mechanizm ten uniemożliwia użytkownikom swobodne poruszanie się w sieci, ale gwarantuje im dostęp tylko do autoryzowanych aplikacji poprzez indywidualne tunele, które są ustanawiane między użytkownikiem a konkretną bramą.

Czego można spodziewać się po @Sophos ZTNA? W skrócie: prostsze zabezpieczenia to lepsze zabezpieczenia. Dlatego klientom zapewniamy przejrzysty bezklientowy dostęp do aplikacji webowych. Za pomocą Sophos Central dajemy pełną kontrolę nad tym, kto ma dostęp do jakiej aplikacji i na jakich warunkach. Kolejna korzyść: użytkownicy końcowi nawet nie zauważą, że objęci są mechanizmami ochronnymi, co pozwala im być produktywnymi w każdym miejscu.

Interesują Cię również inne rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa? Odwiedź naszą witrynę.