Sprawdź swoje zabezpieczenie konta Gmail

 

gmail

W dzisiejszym dniu świat obiegła informacja o dostępnej w sieci liście 5 milionów kont Gmail wraz z hasłami.

Wygląda na to, że botnety korzystając z luk w zabezpieczeniach serwisów/usług trzecich, z którymi powiązane były zhakowane konta, powiązały je ze sobą i dzięki temu powstała duża baza kont email wraz z dopasowanymi do nich hasłami użytkowników.
Jeżeli więc korzystamy z wielu haseł i nie logujemy się na te same dane do poczty i innych usług, to możemy spać spokojnie. Jeżeli korzystamy z tych samych danych i logujemy się do wielu usług, serwisów tym samym hasłem to zdecydowanie polecamy zmienić przyzwyczajenie i przede wszystkim hasło do konta Gmail.

Najlepszym zabezpieczeniem konta pocztowego od Google jest dwuetapowa weryfikacja, która po właściwym skonfigurowaniu polega na podwójnym uwierzytelnianiu klientów pocztowych i przypisanych do konta usług. Pierwszym etapem jest podanie hasła, a drugim podanie kodu przesłanego na zatwierdzony numer telefoniczny (aparat musi odbierać sms-y). Bardzo wygodną funkcją zarządzania dodatkowymi kodami są dedykowane aplikacje, które można znaleźć w AppStore, Google Play i sklepie Microsoft.

Zmiany konfiguracji zabezpieczeń dla kont Gmail można dokonać pod adresem https://www.google.com/settings/security.

Biorąc pod uwagę popularność i jednocześnie duże ryzyko ataków na konta usług Cloud od dużych dostawców, warto się także zastanowić nad tym czy nie warto mieć swój, bezpieczny serwer poczty we własnej domenie?

 

 

1 Komentarz. Zostaw nowy

bmi calculator for women
28/02/2015 16:13

Bmi Calculator For Females

Bmi Calculator For Females