Upgrade klienta Kerio® VPN na Mac OS X

control-secure-vpnWraz z pojawieniem się Kerio® Control 8.4.1, modyfikacjom uległ także multiplatformowy klient Kerio® VPN. O ile na systemach Windows i Linux, nie ma większych problemów z jego aktualizacją, to na systemach Mac OS X 10.9.5, OS X 10.10 (i nowszych), może istnieć konieczność dodatkowych działań przy instalacji lub uruchomieniu klienta.

Klient Kerio® VPN dla Mac działający na OS X 10.9.5 Mavericks i OS X 10.10 Yosemite (lub nowszych) nie może być bezpośrednio zaktualizowany do wersji 8.4.1. Procedura instalacji nowej wersji opisana jest poniżej. Wymagana jest świeża (nowa) instalacja, zamiast klasycznej aktualizacji:

  1. Odinstaluj starego klienta Kerio® VPN, używając instalatora zgodnego z wersją zainstalowaną (archiwalne instalatory produktów Kerio® dostępne są w archiwum pobierania).
  2. Zainstaluj klienta Kerio® VPN 8.4.1 i sprawdź poprawność jego działania.
  3. Jeśli klient Kerio® VPN 8.4.1 nie pozwala na instalację lub uruchomienie, wpisz poniższą komendę w Terminalu:
    sudo rm -rf /Library/Extensions/kvnet.kext
  4. Zainstaluj klienta Kerio® VPN 8.4.1 ponownie.

Klient Kerio® VPN 8.4.1 został zainstalowany i działa poprawnie.

Wsparcie klienta Kerio® VPN 8.4.1 dla najnowszego systemu Mac OS X 10.10 Yosemite, to tylko jedna z nowości w Kerio® Control 8.4.0/8.4.1. Więcej informacji na temat dodatkowych funkcji nowej wersji UTMa Kerio® np. sieci dla gości, czy uwierzytelnianiu w oparciu o serwer RADIUS, można znaleźć we wcześniejszych artykułach na naszym blogu. Wszystkich zainteresowanych dokładniejszym poznaniem produktu, pozyskaniem informacji o cenach lub rozpoczęciem współpracy przy odsprzedaży rozwiązań Kerio®, zapraszamy do kontaktu z dystrybutorem Kerio® na terenie Polski.

2 Komentarzy. Zostaw nowy