Krótka relacja z Wirtualium 2.0 gdzie mogliśmy przedstawić szkolenie VR CompanyUnHacked

27 maja 2023 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w #wirtualium 2.0 gdzie nasza aplikacja szkoleniowa #CompanyUnHacked przedstawiana była jako przykład szkolenia, w ramach dobrych praktyk wdrażania VR w edukacji uczniów i nauczycieli. Bardzo ciekawe doświadczenie organizowane przez Academia Electronica 😎

W trakcie naszej aktywności zapisaliśmy kilka ciekawych refleksji uczestników, którymi warto się podzielić:

„Nadal trzeba pokazywać i uświadamiać nabywców, jakie są możliwość sprzętu i oprogramowania. Moim cichym marzeniem jest, żeby w każdej szkole zainteresowani uczniowie mieli dostęp do pełnej imersji. W tym momencie wystarczyłaby nawet 1 sztuka, żeby mieli możliwość spróbowania:) Organizacyjnie – ciężki temat – ale lepsze to niż zostanie tylko na „poziomie” ClassVr…”
—-> Bardzo ciekawe spostrzeżenie Piotra, pod którym podpisujemy się w pełni :)

—->Jedna z uczestniczek, która jest psychologiem szkolnym zwróciła ciekawą uwagę na aspekt szkoleniowy kierowany do nauczycieli.

„Z perspektywy psychologa szkolnego – faktycznie, dostrzegam problem z kompetencjami i znajomością technologii/software u nauczycieli. Potrzeba szkoleń, manuali i poprowadzenia…”

Wiele ciekawych wątków poruszanych w tematyce technologii VR oraz uruchomienia tych technologii w szkolnictwie uświadomiło nam szereg problemów i ograniczeń, z którymi musimy się mierzyć. Z drugiej strony jest sporo możliwości i dużo pracy w ramach wprowadzania szerszej grupy odbiorców w szkolenia i technologie VR. Motywacją do zapoznania szerszego audytorium z VR jest jego skuteczność oraz rola jaką może pełnić w edukacji polskich dzieci.

#naukaprzezzabawe

Pierwszy raz grillowaliśmy przy wirtualnym ognisku. Ciekawe za jaki czas będzie można odtwarzać zapachy np. dymu i wejdziemy w technologię VR z dodatkowymi doznaniami?