Zaawansowane zabezpieczenia z Sophos Cloud

Pracownicy biznesowi są bardziej wydajni mając do dyspozycji wiele urządzeń – laptopy, tablety, smartphony – dzięki nim mogą pracować z dowolnego miejsca o dowolnej porze. Jako że są to urządzenia przenośne, korzysta się z nich wszędzie – w kawiarniach, na lotniskach, w hotelach czy w domu. Niestety cyberprzestępcy mogą łatwo wykorzystać fakt, że niełatwo jest zabezpieczyć takich niezwykle mobilnych użytkowników końcowych.

Administratorzy IT wiedzą więc, że muszą zabezpieczyć wszystkie te urządzenia, zapewniając bezpieczny dostęp do Internetu z dowolnego miejsca.
Często jednak rozwiązania bezpieczeństwa są skomplikowane lub, co gorsza mieszanka kilku rozwiązań od różnych producentów prowadzi do niespójności ochrony, tym samym nadwyrężając bezpieczeństwo. Na co właśnie czekają cyberprzestępcy.

Integracja na najwyższym poziomie

Dzięki Sophos Cloud zarządzanie bezpieczeństwem odbywa się za pomocą jednolitych, skoncentrowanych na użytkowniku polityk, które będą przypisane do użytkownika na każdym urządzeniu, zarówno w sieci jak i poza nią. Co więcej, można uzyskać raporty na poziomie użytkownika, dzięki czemu wiadomo kiedy urządzenie jest poza kontrolą. Polityki bezpieczeństwa są kompleksowe, co zapewnia pełne bezpieczeństwo.

Zabezpieczenia kompleksowe, ale modułowe

Mimo, że Sophos Cloud to rozwiązanie kompleksowe, można je także wdrożyć w sposób modułowy. Na przykład posiadając już Sophos Cloud Enduser Protection, można dodać bezpłatną licencję próbną Sophos Cloud Web Gateway bezpośrednio z konsoli. Wersja ta jest darmowa przez 30 dni.

Nieważne jaki poziom zabezpieczenia wybierzesz (ochrona endpoint + web i kontrola urządzeń mobilnych lub inne kombinacje), wszystkie te rozwiązania współgrają ze sobą, zapewniając kompletną, zaawansowaną ochronę.

Pobierz darmową wersję próbną Sophos Cloud.

Dowiedz się więcej: www.sophos.com.pl lub skontaktuj się z partnerem Sophos: firmą Sun Capital.

Źródło: Sophos Blog