Zarządzanie urządzeniami mobilnymi z SMC

SophosMobileSecurity_ico

Nikt nie ma dziś wątpliwości, że urządzenia mobilne są niezbędne w pracy. Według badania Forrsights Workforce Employee Survey, 74% pracowników działu informatycznego używa dwóch lub więcej urządzeń do pracy, w tym komputerów stacjonarnych, laptopów, smartfonów czy tabletów.

Wiadomo również, że wielu pracowników używa tych samych urządzeń do wykonywania zarówno służbowych jak i prywatnych zadań, chcąc zarazem oddzielać swoje życie prywatne od zawodowego.

W erze mobilności w biznesie niezbędna jest więc przejrzystość i kontrola nad tym kto ma dostęp do danych firmowych, z jakiego miejsca oraz za pomocą jakich aplikacji i urządzeń.

Rozwiązania do zarządzania urządzeniami mobilnymi (Enterprise Mobility Management solutions) pomagają firmom unikania restrykcyjnej polityki bezpieczeństwa, dzięki czemu dane są dostępne dla pracowników w każdym miejscu i o każdej porze

Najważniejsze zadania, z którymi trzeba się zmierzyć w kwestii bezpieczeństwa urządzeń mobilnych można podsumować w trzech punktach:

  1. Ochrona użytkownika i urządzenia
  2. Ochrona dostępu do sieci przedsiębiorstwa
  3. Ochrona danych firmowych

Co więcej, rozwiązanie którego poszukujesz musi być proste w użyciu i pozwolić Ci spełnić Twoje oczekiwania za pomocą dostępnych środków.

Sophos Mobile Control

Sophos Mobile Control to prosty sposób na zabezpieczenie urządzeń mobilnych i współpracy w Twojej firmie. SMC to kompletne rozwiązanie bezpieczeństwa, które może również łączyć się z Sophos UTM lub Sophos SafeGuard Encryption, zapewniając najlepszą z możliwych ochronę urządzeń mobilnych.

Dowiedz się więcej na temat Sophos Mobile Control na www.sophos.com.pl lub skontaktuj się z partnerem Sophos: firmą Sun Capital.

Źródło: Sophos Blog