Zbliżająca się wersja GFI KerioConnect 10.0.2 patch 2 – wymagane podjęcie działania

Szanowni klienci oraz firmy i instytucje zainteresowane wdrożeniem serwera pocztowego GFI KerioConnect.

Mamy dla Was świetne informacje! Już 20 listopada 2023 roku planowane jest wydanie patcha dla GFI KerioConnect 10.0.2. Zatem co to oznacza? Będzie on zawierał rozwiązanie problemu dotyczącego wtyczki Kerio Outlook Connector (KOFF) dla Microsoft Outlook. Od teraz już nie będziesz musiał podawać uprawnień administratora w trakcie wszystkich przyszłych aktualizacji KOFF.

Co się zmieniło?

Opracowano rozwiązanie, a konkretnie naprawiono usługę odpowiedzialną za aktualizacje KOFF (KTupdateservice.exe). Po zaktualizowaniu tej usługi na każdym stanowisku, na którym działa Kerio Outlook Connector, przyszłe aktualizacje KOFF nie będą już wymagały uprawnień administratora.

Jak to zrobić?

Producent podpowiada dwa warianty rozwiązania:

Opcja 1: Zaktualizuj plik KTupdateservice.exe przed aktualizacją serwera do GFI KerioConnect 10.0.2 Patch 2. (Zalecane)

Możesz to zrobić ręcznie na każdym stanowisku lub skorzystać z polityki GPO. Szczegóły znajdziesz w Pre-Installation Guide dla GFI KerioConnect 10.0.2 Patch 2.

Opcja 2: Zaktualizuj serwer do GFI KerioConnect 10.0.2 Patch 2 i przeprowadź ostatnią aktualizację KOFF z uprawnieniami administratora.

Jeśli wybierzesz tę opcję, będziesz potrzebował uprawnień administratora tylko raz podczas tej aktualizacji. Dzięki temu już nie będziesz musiał wprowadzać ich w trakcie kolejnych aktualizacji.

Nowa łatka będzie dostępna do pobrania w Centrum Aktualizacji GFI, a pełna lista nowości i poprawek będzie opublikowana na stronie producenta w dniu wydania.

Zalecamy priorytetowe przeprowadzenie tej aktualizacji, aby zapewnić nieprzerwaną obsługę poczty elektronicznej i ułatwić przyszłe prace obsługowe. W razie pytań lub potrzeby pomocy klienci, którzy zakupili produkt za pośrednictwem Sun Capital mogą skontaktować się z naszym zespołem wsparcia.