Company (Un)hacked rozpoczyna współpracę z Zebra Systems

Company (Un)hacked rozpoczyna współpracę z Zebra Systems, która od listopada 2023 roku stała się dystrybutorem naszej aplikacji Company (Un)hacked na terenie Czech, Słowacji, Rumunii a także na Bałkanach.

 
Zebra Cyber Tour de Slovakia
Pierwszymi osobami za naszą południową granicą, którzy mieli okazję przetestować wersję demonstracyjną aplikacji Company(Un)Hacked, byli uczestnicy Zebra Cyber Tour de Slovakia w Koszycach (9.11.), Bratysławie (21.11.) oraz Bańskiej Bystrzycy (04.12).
Company (Un)Hacked we współpracy z Zebra Systems
 
„WOW!, to niesamowite” – tak brzmiała reakcja pierwszej testującej, która założyła headset i przeszła pierwszy scenariusz szkolenia, w którym trzeba wcielić się w rolę hakera. Pierwszym, najprostszym zadaniem jest tzw. OSINT, czyli zdobycie istotnych informacji o wybranej ofierze za pomocą socjotechniki, a następnie wysłanie do niej interesującego maila z zainfekowanym plikiem.
 
„W naszej firmie niedawno przeszliśmy nudne szkolenie online, a to było dokładne przeciwieństwo. Szkolenie jest bardzo dynamiczne i interaktywne ale przede wszystkim oparte na własnym doświadczeniu, nie na zapamiętywaniu suchych danych czy słuchaniu wykładowcy” – powiedziała Veronika.
Oferta Company (Un)hacked w Czechach i na Słowacji
Company (Un)Hacked, w wyżej wymienionych krajach jest dystrybuowany albo za pośrednictwem partnerów ZEBRA SYSTEMS, albo bezpośrednio przez pracowników firmy Zebra. Szkolenie dostępne jest w dwóch wariantach:
1.    Opcja bez wykładowcy, w której pracownicy samodzielnie przechodzą wirtualne szkolenie w ciągu roku, a wyznaczony przez firmę administrator jedynie monitoruje ich postępy.
2.    Czterogodzinne szkolenie z wykładowcą dla około 10 osób, podczas którego, każdy z uczestników przechodzi jeden scenariusz w wirtualnej rzeczywistości, a pozostali obserwują go na ekranie. Scenariusz zamyka się wspólną dyskusją.
 
„Każda z tych opcji ma swoje zalety, zawsze jesteśmy elastyczni i potrafimy dostosować się do potrzeb i możliwości konkretnego klienta” – mówi Marek Prorok, kierownik ds. sprzedaży projektu Company (Un)Hacked w firmie ZEBRA SYSTEMS.
 
W pełni zgadzamy się z Markiem, który powiedział „Mamy wspólny cel, a mianowicie podnoszenie świadomości na temat cyberbezpieczeństwa i ochrony danych, ponieważ hakowanie nie jest już domeną kilku geniuszy-dziwaków, ale to przemysłowy sektor, gdzie pracownicy normalnie chodzą do pracy, mają swoje strategie, zebrania i KPI”.