Zmiany w aktualizacjach produktów GFI

GFI_LogoW związku z nadchodzącymi zmianami w usłudze aktualizacji oprogramowania GFI przygotowaliśmy dla Państwa artykuł ze szczegółową informacją i dalszymi poradami dotyczącymi automatycznego pobierania uaktualnień.

Obecnie produkty GFI on-premises łączą się z serwerami aktualizacji poprzez HTTP lub HTTPS pod adresem update.gfi.com w celu dostosowania wersji i pobrania najnowszych łatek.

 

WAŻNA ZMIANA

Od 28 lutego 2014 produkty GFI będą wykorzystywać nową infrastrukturę Content Delivery Network (CDN) do dostarczania aktualizacji oprogramowania.
Od tego momentu produkty on-premises będą używać update.gfi.com oraz cdnupdate.gfi.com przez HTTP (80) i HTTPS (443).

 

Czy zmiany dotyczą również Państwa?

Zmiany dotyczą klientów używających produktów z poniższej listy:

  • GFI MailEssentials®
  • GFI WebMonitor®
  • GFI MailSecurity® (wersja 10.1 i wyższe)
  • GFI EventsManager®
  • GFI EndPointSecurity™
  • GFI MailArchiver®

W samej konfiguracji produktów żadna zmiana nie będzie konieczna, aby połączyć się z nową siecią CDN. Jednak, jeżeli pobieranie aktualizacji w Państwa sieci jest restrykcyjnie filtrowane, może to wymagać aktualizacji reguł zabezpieczeń (np. firewalla) – zezwolenie na dostęp do cdnupdate.gfi.com. Ponadto, należy pamiętać, że update.gfi.com wciąż będzie wykorzystywane zarówno przez HTTP jak i HTTPS, więc należy zachować ten wyjątek na liście reguł w filtrach Państwa sieci.

WAŻNE: Sieć dostawcza CDN składa się z tysięcy urządzeń i w związku z tą ilością oraz aby zapewnić niezawodność aktualizacji, nie jest ona dostępna z pojedynczego adresu IP.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z partnerem GFI – Sun Capital.