Zmiany w licencjonowaniu produktów Kerio Connect i Kerio Control od 01.08.2019 r.

Producent oprogramowania Kerio Connect i Kerio Control, firma GFI Software, ogłosiła, że od 1 sierpnia 2019 r. nastąpi zmiana w cenniku i licencjonowaniu wymienionych produktów.

Wprowadzone zostaną następujące zmiany:

  • Kerio Connect i Kerio Control będą licencjonowane w modelu subskrypcyjnym rocznym, dwuletnim i trzyletnim (wieloletnie subskrypcje również będą możliwe).
  • Model subskrypcyjny w przypadku Kerio Connect i Kerio Control oznacza, że w momencie wygaśnięcia subskrypcji produkt przestaje działać i należy ją odnowić, aby przywrócić  funkcjonowanie produktu. Obowiązuje 30-dniowy okres prolongaty, podczas którego klient może odnowić subskrypcję po terminie jej wygaśnięcia. Po upływie 30 dni klient będzie musiał wykupić nową subskrypcję.
  • Wszystkie dotychczasowe licencje dożywotnie (perpetual licenses) Kerio Connect i Kerio Control posiadające ważne wsparcie produktowe (SWM) po jego wygaśnięciu będą działały bez zmian z wyjątkiem dodatków takich jak Kerio Antivirus, Anti-spam, ActiveSync i Web Filter. Dla dotychczasowych klientów Kerio Connect i Kerio Control, wyrażających chęć migracji do modelu subskrypcyjnego, producent przygotował preferencyjne warunki.
  • Minimalna liczba zakupionych licencji każdorazowo to 10 użytkowników, dotyczy to zarówno nowych, jak i dodatkowych licencji.

AKTUALIZACJA:

Producent poinformował, iż wsłuchując się w głosy partnerów i klientów oraz mając na uwadze maksymalną optymalizację procesu przejścia na model subskrypcyjny, zmiany w licencjonowaniu oraz cennikach zostają przesunięte na 1 września 2019r.