BackupAssist ER – nowy produkt do tworzenia kopii zapasowych!

Firma Cortex producent oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych BackupAssist, ogłosiła, że w najbliższych tygodniach na rynek trafi nowy produkt – BackupAssist ER.
W zamyśle jego twórców, będzie to produkt do tworzenia backupu i odzyskiwania danych, który zapewnia cyber-odporność danych i firmy. Oznacza to, że nie tylko chroni twoje pliki i serwery, ale także pomaga twojej firmie odzyskać swoje moce po takich zdarzeniach, jak hakowanie, zainfekowanie systemu oprogramowaniem ransomware lub złośliwymi cyberatakami.

Najważniejsze zmiany jakie niesie ze sobą nowy produkt w postaci BackupAssist ER, to przede wszystkim:

1. własny silnik tworzenia kopii zapasowych, zastępujący Windows Backup
– zarządzanie historią kopii zapasowych nie polegając na Windows
– pełna replikacja kopii zapasowych, poprzez kopiowanie backupu
– podczas tworzenia backupu nie jesteśmy zależni od VSS (VSS jest to technologia Windows, która pozwala na wykonywanie ręcznie lub automatycznie backupu, migawek plików lub woluminów , gdy są one w użyciu.)
2. reverse incremental backup storage
– ostatnia kopia zapasowa jest zawsze pełna
– automatyczne odzyskiwanie, jeśli proces tworzenia kopii zapasowej zostanie przerwany
3. szyfrowanie
– opcjonalne, lokalne szyfrowanie plików VHDX
– szyfrowanie fragmentów danych wysyłanych do chmury
4. Jeden nośnik „Lifeline Recovery” dla wszystkich typów systemów operacyjnych
5. Zarządzanie przez przeglądarkę www

BackupAssist ER bedzie dostępny jako subskrypcja oraz usługa MSP (Managed Service Provider). Producent planuje również zastosowanie podczas logowania uwierzytelniania wielopoziomowego (Multi-factor authentication).
Najważniejsze funkcje:

Ransomware detection: BackupAssist ER posiada CryptoSafeGuard – wbudowaną funkcja, której zadaniem jest ochrona tworzonych kopii zapsowych przed oprogramowaniem ransomware poprzez skanowanie danych, których kopie zapasowe chcemy wykonać. W przypadku wykrycia potencjalnej infekcji wszystkie zadania tworzenia kopii zapasowych zostaną zablokowane. CryptoSafeGuard zapobiega również tworzeniu, usuwaniu lub aktualizowaniu danych w kopiach zapasowych przez nieautoryzowane procesy.

Layered protection: BackupAssist ER umożliwia tworzenie kopii zapasowej z dysku na dysk do chmury, dzieki czemu tworzy szybką lokalną kopię zapasową, a następnie replikuje ją do miejsca docelowego w chmurze. Lokalna kopia zapasowa jest łatwa i szybka w użyciu do odzyskiwania plików, aplikacji i pełnego systemu. Posiadanie kopii zapasowej w chmurze oznacza, że mamy także kopię offline danych odizolowana od lokalnych zagrożeń.

Zero-knowledge encryption: Po utworzeniu kopii zapasowej w chmurze dostawca chmury szyfruje dane w celu zapewnienia bezpieczeństwa. BackupAssist ER zapewnia dodatkową warstwę szyfrowania niezależnego od dostawcy przed przesłaniem danych przez Internet. Oznacza to, że dane są chronione przez cały proces, dostawca usług w chmurze nie widzi plików kopii zapasowych, a dane są chronione, nawet jeśli szyfrowanie dostawcy usług w chmurze zostanie naruszone.

Integrated Amazon AWS and Microsoft Azure support: BackupAssist ER ma zintegrowane usługi Amazon Web Services i Microsoft Azure. Oznacza to, że każde z tych popularnych rozwiązań chmurowych ma własny ekran konfiguracji miejsca docelowego.

Flexible backups: Każda kopia zapasowa to przyrostowa kopia zapasowa obrazu, której możemy użyć do odzyskiwania systemu od zera. Wszystkie zadania tworzenia kopii zapasowych obsługują VSS, więc spójne z aplikacjami kopie zapasowe są tworzone z aplikacji i baz danych VSS. A jeśli masz kopie zapasowe serwerów, które nie używają już BackupAssist ER, lub jeśli serwer, na którym jest zainstalowany BackupAssist ER, nie jest już dostępny, każda inna instalacja BackupAssist ER może zlokalizować te kopie zapasowe i użyć ich do odzyskania.

Reverse incremental: Silnik przetwarzania obrazu BackupAssist ER tworzy odwrotne przyrostowe kopie zapasowe, dlatego najnowsza kopia zapasowa jest zawsze pełną kopią zapasową. Oznacza to, że odzyskiwanie jest szybsze i nie musimy polegać na „łańcuchach” zapasowych. Jeśli tworzenie kopii zapasowej zostanie przerwane podczas krytycznego procesu cofania, zostanie naprawione przez następną kopię zapasową.

Efficient image to the cloud: Gdy lokalna kopia zapasowa jest replikowana w chmurze, jest ona kompresowana i deduplikowana, dzięki czemu minimalizujemy ilość przesyłanych danych. Obraz jest również wysyłany w pakietach, aby przypadkowe przerwy nie zagrażały integralności danych.

Wszystkich zainteresowanych dodatkowymi informacjami lub przetestowaniem BackupAssist ER, prosimy o kontakt z naszym biurem.