[BETA] Kerio Operator 2.3.0 Beta 1

Operator-logo Właśnie dzisiaj zaprezentowana została BETA nowej wersji centrali VoIP – Kerio Operator 2.3.0. Producent podzielił się oficjalnie informacjami na temat dodanych funkcjonalności. W wersji 2.3.0 możemy spodziewać się:

  • Dodatkowej integracji z Kerio Connect – wraz z Kerio Connect 8.3.0, producent wprowadza możliwość wybierania numerów bezpośrednio w webowym kliencie serwera pocztowego. Po kliknięciu w numer, centrala VoIP automatycznie zestawi połączenie pomiędzy telefonem przypisanego pracownika, a osobą, do której chcemy zadzwonić. Dodatkowo Kerio Operator będzie realizował automatycznie czyszczenie numeru z niepożądanych znaków (np. kropek, przecinków, krzyżyków i innych).
  • Autoprovisioningu dla telefonów Aastra – w nowej wersji Kerio Operator, producent zwiększył listę telefonów wspieranych w autoprovisioningu o kilka modeli Aastra oraz Yealink W52P,
  • Monitoringu połączeń – producent rozszerzył działanie centrali Kerio Operator o dodatkową funkcję nadzorowania połączeń, z możliwością jednostronnego (tylko do rozmówcy wewnętrznego) lub obustronnego (do rozmówcy wewnętrznego i zewnętrznego) „szeptania” (podpowiadania). Korzystanie z tej funkcji jest chronione kodem PIN. Jednocześnie przypominamy, że nagrywanie rozmów, jak podpowiadanie, wiążące się także z podsłuchiwaniem, jest objęte regulacjami prawnymi, a każda firma korzystająca z tych funkcji, powinna zadbać o wykorzystanie ich zgodnie z prawem.
  • Podniesienia wersji Debiana do Wheezy.

Wszystkich zainteresowanych przetestowaniem nowej wersji Kerio Operator, zapraszamy do działu Beta downloadu Kerio. Wszelkie napotkane błędy w wersji BETA, prosimy zgłaszać do Sun Capital sp. z o.o. – wyłącznego dystrybutora Kerio na terenie Polski.

3 Komentarzy. Zostaw nowy