DNS Protection – nowa usługa od Sophos

Producent rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT – firma Sophos, udostępnił nową usługę DNS Protection w ramach EAP (Early Access Program). Produkt ten jest realizowany w chmurze i stanowi część rosnącego zestawu produktów i usług Secure Access Service Edge. W gamie tych rozwiązań znalazły się już udostępnione wcześniej Sophos ZTNA i Sophos SD-WAN Orchestration.

Ulepszona ochrona Internetu i sieci web

Sophos DNS Protection dodaje kolejną warstwę bezpieczeństwa do każdej sieci, blokując natychmiastowo dostęp do niebezpiecznych i niechcianych domen na wszystkich portach, protokołach i aplikacjach. Dotyczy to zarówno urządzeń zarządzanych, jak i niezarządzanych. Ochrona DNS doskonale uzupełnia istniejące narzędzia bezpieczeństwa sieci, a wdrożenie jej jest proste i szybkie.Nowa usługa Sophos DNS Protection - Early Access Program - prosta ochrona ruchu webowego dla sieci klientów - zobacz jak rozpocząć testy

Zintegrowane raportowanie

Sophos DNS Protection zapewnia wgląd w odwiedzane domeny z Twojej sieci dzięki obszernemu raportowaniu.

Ochrona dla sieci

Produkt ten w aktualnej wersji umożliwia wybór polityki i dostęp do serwera DNS opierający się na publicznym adresie IPv4 zapytań DNS. Usługa obsługuje także dynamiczne adresy IP przy użyciu dostawcy DynamicDNS.

Integracja różnych produktów

Dane i śledzenie zapytań w ramach DNS Protection są udostępniane analitykom do szukania zagrożeń w ramach Sophos XDR i MDR. Dzięki temu szybciej są oni w stanie wykrywać aktywne ataki.

W cenie dla klientów Sophos Firewall z Xstream Protection

Producent zadeklarował, że będzie dodawał DNS Protection do pakietu ochrony Xstream, zwiększając jego wartość dla klientów Sophos Firewall.

Jak zacząć

Rozpoczęcie korzystania z DNS Protection jest łatwe i szybkie – zaktualizuj istniejącą konfigurację sieci, podając globalne adresy IP serwerów DNS, a także konfigurując w usłudze publiczne adresy IPv4 Twojej sieci.

EAP dostępny jest dla klientów z kontami Sophos Central zlokalizowanymi w Stanach Zjednoczonych, Irlandii i Niemczech. Wejdź na forum społeczności Sophos, aby podzielić się swoimi doświadczeniami lub przekaż swoje opinie przez link w produkcie. Program Early Access dostępny jest dla wszystkich, więc zacznij już dziś i pomóż uczynić tę usługę jeszcze lepszą.