Jak przeprowadzić downgrade IceWarp Server EPOS

Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował przywrócić poprzednią wersję serwera pocztowego, która była zainstalowana przed IceWarp Server EPOS, skonsultuj najpierw swoją decyzję z zespołem wsparcia technicznego producenta. Inżynierowie z właściwym zaangażowaniem postarają się rozwiązać wszelkie problemy, z którymi możesz się spotkać podczas korzystania z nowej wersji. Często bowiem o wiele bezpieczniejszym wyjściem jest rozwiązanie zaobserwowanych problemów. Dzięki takiemu podejściu pozostaniesz z najnowszą, a zatem najbezpieczniejszą i najbardziej funkcjonalną wersją IceWarp Server.

Jeśli jednak będziesz zdeterminowany do cofnięcia aktualizacji, zwróć uwagę na najważniejsze kwestie. Downgrade do starszej wersji jest możliwe tylko wtedy, gdy masz kopię zapasową poprzedniej wersji. Musi to być ostatnia kopia zapasowa Deep Castle 2 przed aktualizacją. Jest to wymuszone znaczącymi zmianami w konfiguracji. W IceWarp EPOS niektóre elementy wcześniej przechowywane w systemie plików są teraz zapisywane w bazie danych. To powoduje, że baza danych nie jest wstecznie kompatybilna.

Jedynym możliwym sposobem powrotu do poprzedniej wersji jest ponowna instalacja IceWarp od podstaw, a następnie przywrócenie danych z backupu. Kopia zapasowa musi składać się z kompletnego backupu katalogu IceWarp i zrzutu wszystkich używanych baz danych.

Jak wykonać downgrade IceWarp Server EPOS - spróbuj rozwiązać problemy, upewnij się, że posiadasz backup, przywróć poprzednią wersję z kopii

Jeśli uruchomisz instalator dowolnej starszej wersji na istniejącej instalacji IceWarp EPOS, utracisz dane, a Twój serwer pracy grupowej przestanie działać. Po aktualizacji do IceWarp Server EPOS, nie będziesz mógł przywrócić zmian dokonanych w bazach danych. W tej sytuacji stracisz funkcjonalność serwera oraz dane i konfiguracje. Jedynie odtworzenie baz z kopii zapasowej pozwoli Ci cofnąć aktualizację do EPOS.

W każdym przypadku nie wahaj się skontaktować ze wsparciem producenta. Technicy pomogą zaplanować proces downgrade’u oraz sprawdzą, czy posiadasz wszystkie wymagane w tym celu elementy.