Już wkrótce kolejna rewolucyjna wersja Kerio Operator

Dostępny już jako RC2, Kerio Operator 1.2 został wzbogacony o dodatkowe funkcje, rozszerzono ilość urządzeń objętych auto-provisioningiem oraz, jako chyba najważniejsze, dodano możliwość podłączenia centrali do analogowej linii telefonicznej przy użyciu karty Digium TDM410 z modułem FXO.

Poniżej przedstawiamy pełniejszą listę wprowadzonych zmian.

 

Aktualizacja do Asterisk 1.8

Operator 1.2 bazuje na Asterisk 1.8. Jest to istotna zmiana pozwalająca wykorzystać w przyszłości nowe funkcje Asteriska, m.in. obsługę IPv6.

Nowa dystrybucja Linuxa

Operator 1.2.0 został oparty na jądrze Linuxowym w wersji 2.6.38. Wpłynie to na rozszerzenie wsparcia dla nowego sprzętu, w tym najnowszych płyt głównych ze zintegrowanymi kartami sieciowymi.

Wsparcie dla analogowych linii telefonicznych

W Kerio Operator 1.2, dodana została możliwość podłączenia centrali do analogowej linii telefonicznej przy użyciu karty Digium TDM 410 z modułem FXO. Pomoże to użytkownikom w krajach, gdzie telefonia VoIP nie jest jeszcze osiągalna, a także tym, którzy preferują standardową telefonię analogową. TDM410 obsługuje do 4 linii analogowych.

Przejmowanie połączeń

Jedna z najbardziej oczekiwanych funkcji. Przejmowanie połączeń pozwala, po wprowadzeniu specjalnego kodu, na odbieranie telefonu dzwoniącego u innej osoby. Przejmowanie połączeń będzie możliwe w ramach zdefiniowanych grup lub pomiędzy grupami (w ramach całej centrali), przy wykorzystaniu opcji bezpośredniego przejmowania.

Wsparcie dla telefonów z BLF

BLF (Busy Lamp Field) to funkcja występująca w części telefonów biurowych, informująca o stanie innych numerów wewnętrznych (dostępny/zajęty/rozmowa przychodząca). Jest ona szczególnie przydatna dla sekretarek, a bazuje na mechanizmach dobrze znanych z komunikatorów internetowych.

Poprawione przekazywanie połączeń

Przekazywanie działa teraz lepiej w sytuacjach posiadania przez użytkowników więcej niż jednego numeru wewnętrznego. Będzie możliwość zdefiniowania osobnego schematu przekazywania dla każdego z rozszerzeń, również w odniesieniu do poczty głosowej. Przekazywanie połączeń będzie bardziej przyjazne użytkownikowi, dzięki wykorzystaniu mechanizmu opracowanego przez Kerio w miejsce znanego z Asterisk modułu „find-me”

Rozszerzony auto-provisioning

Dodano wsparcie w ramach auto-provisioningu dla urządzeń Linksys SPA 921/941 oraz Snom M9.

 

Jeśli jesteś zainteresowany centralą Kerio Operator, napisz do nas na sprzedaz(at)suncapital.pl