LTO wciąż żyje i ma się dobrze ! Rozwiązania taśmowe – część 2

Roman Vishtal

Japońska firma Unitex oferuje, jako jedyny producent na świecie, napędy taśmowe LTO z interfejsem USB lub hybrydowym (USB/SAS).198378

Wspomniane napędy wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia karty HBA (workstation, PC, notebook), lub wymagana jest prosta obsługa procesu backupu/archiwizacji (np. archiwizacja zdjęć rentgenowskich/USG/TC albo obróbka wideo). Wraz z napędami oferowane jest proste oprogramowanie do archiwizacji danych.

HSM i Archiwizacja

Aplikacja ObjectArchive — to elastyczne, skalowalne i ekonomiczne rozwiązanie HSM, umożliwia przechowywanie danych w pojemnej, bezpiecznej i niedrogiej pamięci taśmowej przy użyciu tego samego formatu danych (format obiektowy) i korzystanie z wielu chmur i obiektów. Standardowy interfejs API zgodny z S3 umożliwia przejrzystą integrację pamięci taśmowych w celu uzyskania skalowalnego i ekonomicznego warstwowania danych.

W porównaniu z tradycyjną pamięcią masową plikową, obiektową pamięć masową można elastycznie rozszerzać wraz ze wzrostem ilości danych. Oprócz obsługi różnych danych w płaskiej strukturze bez tworzenia hierarchii łatwo jest wyszukiwać i kontrolować dane, na przykład przeglądać zawartość danych przez dodanie dużej ilości metadanych i dostęp za pośrednictwem protokołu HTTP.

Globalne firmy IT i instytuty badawcze wykorzystują systemy taśmowych pamięci masowych, ponieważ najnowsze innowacje technologiczne umożliwiły zmniejszenie kosztu USD/GB i TCO do minimum w porównaniu z dyskami HDD i SDD, a pamięć masowa offline zmniejsza ryzyko cyberataków, i ma duży potencjał, ponieważ sprawdzone są technologie zwiększające wydajność. Object Archive

Oprogramowanie FUJIFILM Object Archive łączy obiektową pamięć masową i taśmową pamięć masową, aby bezproblemowo rozszerzać lokalne dane obiektowe, jednocześnie przyczyniając się do znacznych oszczędności kosztów. Oprogramowanie umożliwia również centralne zarządzanie danymi firmowymi poprzez integrację za pomocą interfejsu API zgodnego z S3 i unikanie blokady w chmurze.