Na czym polega usługa MDR? i jak wygląda tego typu rozwiązanie w naszej ofercie?

Usługa MDR (Managed Detection and Response) jest kompleksowym podejściem do ochrony przed zagrożeniami i reagowania na incydenty. Polega na outsourcowaniu części lub całości procesów związanych z wykrywaniem, analizą i reagowaniem na potencjalne zagrożenia w środowisku IT firmy. Głównym celem usługi MDR jest szybkie wykrywanie zaawansowanych ataków, reagowanie na nie oraz minimalizacja skutków incydentów bezpieczeństwa.

Zalety usługi MDR:
  1. Ekspertyza specjalistów: Usługa MDR dostarcza dostęp do doświadczonych analityków bezpieczeństwa, którzy mają wiedzę na temat najnowszych zagrożeń i metod ataków. Dzięki temu można skorzystać z wiedzy ekspertów bez konieczności zatrudniania ich na stałe.
  2. Ciągłe monitorowanie: Usługa MDR działa w trybie 24/7, monitorując infrastrukturę IT w czasie rzeczywistym. To pozwala na szybką reakcję na potencjalne zagrożenia bez względu na godzinę.
  3. Szybka reakcja: Dzięki analizie zachowań i ruchu w sieci, usługa MDR może szybko wykryć niezwykłe i podejrzane aktywności. To pozwala na wczesne zidentyfikowanie incydentu i podjęcie odpowiednich kroków w celu jego zatrzymania.
  4. Minimalizacja skutków incydentu: usługa MDR skupia się nie tylko na wykrywaniu zagrożeń. Jej celem jest także ich efektywne likwidowanie oraz przywracanie normalnego stanu systemu. To pozwala zminimalizować straty wynikające z ataku.
  5. Dostęp do zaawansowanych narzędzi: Usługa MDR wykorzystuje zaawansowane narzędzia i technologie, które mogą być kosztowne i skomplikowane. Dlatego outsourcing okazuje się tutaj rozwiązaniem idealnym w celu osiągnięcia optymalizacji kosztów.

W portfolio naszej firmy znajdą Państwo usługi Sophos MDR, wspieranej przez rozszerzone możliwości wykrywania zagrożeń i reagowania na nie (XDR), które gwarantują pełne bezpieczeństwo gdziekolwiek znajdują się dane klienta, zapewniane jest:

Całodobowe monitorowanie zagrożeń i reagowanie na nie

Analitycy Sophosa wykrywają incydenty i reagują na nie, zanim zdążą one zagrozić bezpieczeństwu danych lub spowodować przestój w działalności. Wsparcie zapewnia sześć globalnych centrów operacji bezpieczeństwa (SOC), dzięki którym Sophos MDR gwarantuje całodobowe pokrycie operacji.

Wykrywanie większej liczby cyberzagrożeń niż klasyczne narzędzia ochronne potrafią zidentyfikować samodzielnie

Proponowane przez nas rozwiązanie automatycznie blokuje 99,98% zagrożeń, co pozwala analitykom Sophos skupić się na polowaniu na najbardziej wyrafinowanych hakerów. Ich działania mogą zostać wykryte i powstrzymane jedynie przez wysoko wykwalifikowanego człowieka.

Podejmowanie działań w imieniu klienta w celu powstrzymania zagrożeń przed zakłóceniem działalności

Analitycy Sophos wykrywają, badają i reagują na zagrożenia w ciągu kilku minut – niezależnie od tego, czy potrzebna jest pełna reakcja na incydent, czy pomoc w podejmowaniu trafnych decyzji.

Identyfikowanie pierwotnej przyczyny zagrożeń w celu zapobiegania incydentom w przyszłości

Identyfikowanie pierwotnej przyczyny zagrożeń w celu zapobiegania incydentom w przyszłości.

Kompatybilność z narzędziami ochronnymi innych firm

Sophos MDR może zintegrować dane telemetryczne z urządzeń końcowych, firewalli, systemów zarządzania tożsamością, serwerów poczty elektronicznej i innych narzędzi ochronnych firm trzecich w ramach ekosystemu Sophos ACE.

Spotkania z cyklu „Sophos MDR ThreatCast”

Zespół odpowiedzialny za świadczenie usługi Sophos MDR prowadzi comiesięczne spotkania z cyklu „Sophos MDR ThreatCast”. Są one dostępne wyłącznie dla klientów Sophos MDR. W czasie spotkania zapoznacie się Państwo z najnowszymi informacjami o zagrożeniach oraz najlepszymi praktykami bezpieczeństwa.

Gwarancja ochrony przed włamaniami
Do usługi Sophos MDR Complete dołączona jest gwarancja w wysokości 1 miliona dolarów. Nie ma żadnych poziomów gwarancji, minimalnych warunków umowy lub dodatkowych wymagań dotyczących zakupu.

Sophos MDR

Jeśli są Państwo zainteresowani wdrożeniem usługi MDR w swojej organizacji, zapraszamy do kontaktu, w chwili obecnej mamy naprawdę korzystną ofertę na zabezpieczenie stacji końcowych oraz serwerów. Dodatkowo w przypadku instytucji samorządowych zachęcamy do skorzystania z rządowych źródeł dofinansowania – my z chęcią przeprowadzimy u Państwa darmowy audyt i pomożemy zidentyfikować potencjalne źródła zagrożeń oraz dobrać do nich stosowne rozwiązania.