Nowe Access Pointy AP15 i AP100 dla Sophos UTM

UTM-APWraz ze zmianami platform sprzętowych dla Sophos UTM, o których pisaliśmy we wcześniejszych artykułach na blogu (tutaj i tutaj), producent zdecydował się także na odświeżenie oferty punktów dostępowych. Do dotychczas występujących rozwiązań AP10, AP30 i AP50, zostały dodane nowe modele AP15 i AP100. Dzięki przystępnej cenie i doskonałej wydajności wierzymy, że staną się znakomitym uzupełnieniem dla nowego, szybszego hardware, a także zapowiadanej nowej wersji software Sophos UTM v.10.

  • AP100
    Nowy access point najwyższej klasy, zgodny ze standardem WiFi 802.11ac. Zapewnia obsługę wyższych prędkości transmisji danych, przy cenie rzędu 75% wartości porównywalnego rozwiązania Fortinet.
  • AP15
    Nowy najmniejszy access point łączący najnowszą technologię, dwa razy większą wydajność i odświeżony, nowoczesny wygląd, a wszystko to dostępne w cenie starego AP10.

UTM-AP-comparison


AP10 – zakończenie sprzedaży

Wraz z pojawieniem się AP15, firma Sophos zapowiedziała, że punkty dostępowe AP10 będą dostępne w sprzedaży do 30 listopada 2014r. Wsparcie dla tych rozwiązań będzie świadczone jeszcze przez 3 lata, do 30 listopada 2017r.

Access Point AP15 wymaga korzystania z najnowszej wersji Sophos UTM (v.9.207 lub nowszej). Obecni klienci, którzy nie mogą zaktualizować Sophos UTM w tej chwili mogą nadal korzystać z AP10.

Wszystkie osoby zainteresowane zgłębieniem tematyki Sophos UTM, zapraszamy do kontaktu z nami.

1 Komentarz. Zostaw nowy