Od niewinnych początków do globalnej szachownicy: Odkryj mroczny świat cyberprzestępczości w niezwykłym dokumencie – POLECAMY !

Odc. 1 – Początki cyberprzestępczości

Fascynująca historia upowszechnienia internetu oraz wzrostu powiązanej z nim przestępczości. Wypowiedzi ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, ofiar pierwszych ataków oraz funkcjonariuszy organów ścigania. Dowiesz się; co wspólnego z pierwszą zhakowaną stroną ma Jennifer Aniston? Jaki wpływ na rozwój cyberprzestępczości miał upadek Związku Radzieckiego ? Jakiego typu role odgrywają poszczególni ludzie tworzący siatkę hakerską? W jaki sposób działania hakerów są w stanie doprowadzić do bankructwa małe i średnie przedsiębiorstwa.

Odc. 2 – Ścigający i ścigani

W kolejnym odcinku, będziecie mieli okazję dowiedzieć się jakie motywy stoją za działaniami współczesnych hakerów oraz w jaki sposób uwarunkowane społecznie jest to, że tak wielu z nich pochodzi z terenów byłego ZSRR. Dowiesz się również, jak północnokoreański reżim wykorzystuje działania cyberprzestępców do finansowania swojego problemu nuklearnego. Na końcu specjaliści pracujący na co dzień w branży cyberbezpieczeństwa udowodnią dlaczego nie warto płacić żądanego okupu oraz jaka jest najskuteczniejsza strategia uniknięcia problemów związanych z naruszeniem integralności danych.

Odc. 3 – Rywalizacja: metody walki oraz gracze

Z ostatniego odcinka dokumentu – dowiesz się dlaczego to ludzie uważani są za najsłabsze ogniwo w systemie bezpieczeństwa każdej organizacji oraz jakie strategie należy podjąć żeby w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko – jakie niesie za sobą skutecznie przeprowadzony cyberatak.

Na koniec zachęcamy do przeprowadzania cyklicznej analizy ryzyka w waszej organizacji. Analiza ryzyka pozwala na lepsze zrozumienie priorytetów w zakresie bezpieczeństwa informacji. Pozwala to na skoncentrowanie zasobów na obszarach o najwyższym ryzyku, gdzie istnieje największe zagrożenie dla organizacji. Dzięki temu można osiągnąć bardziej efektywne i efektywne wykorzystanie budżetu i zasobów.

Jeśli na końcu dojdziecie do wniosku, że najsłabszym ogniwem w waszej struktrurze są szeregowi pracownicy, którym brakuje świadomości na temat podstaw zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią to zapraszamy wówczas do skorzystania z naszej oferty: bezpłatnego przetestowania naszej aplikacji VR stworzonej na potrzeby szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa. Odezwij się do nas, a chętnie przedstawimy Ci korzyści jakie płyną z nowoczesnej formuły szkoleń przygotowanych przy użyciu technologii VR.

Przeczytaj również o tym w jaki sposób przygotować się na wdrożenie Dyrektywy NIS 2.