Powiadomienie dla klientów korzystających z Google Apps – Kerio Connect tańsza alternatywa

Google rozsyła informacje do klientów posiadających serwery pocztowe na Google Apps z następującym komunikatem:

Witamy,
Mamy dla Ciebie kilka ważnych informacji na temat Google Apps. Ale nie obawiaj się, nie musisz podejmować żadnych działań. Chcemy tylko poinformować, że wprowadziliśmy zmiany w oferowanych pakietach.
Od dziś nie przyjmujemy nowych rejestracji w bezpłatnej wersji Google Apps (której obecnie używasz). Ponieważ jesteś już klientem, ta zmiana nie ma wpływu na usługę, z której korzystasz. Wciąż możesz używać Google Apps bezpłatnie.
Jeśli jednak zdecydujesz się przejść na wersję Google Apps dla Firm, uzyskasz takie korzyści, jak całodobowa pomoc przez siedem dni w tygodniu, 25 GB miejsca na pocztę, narzędzia biznesowe, gwarancja dostępności przez 99,9% czasu, nieograniczona liczba użytkowników itd. A koszt to tylko 4 euro za użytkownika miesięcznie.
Więcej informacji o tej zmianie znajdziesz w naszym Centrum pomocy lub na Enterprise Blog.
Dziękujemy za korzystanie z Google Apps.
Clay Bavor Dyrektor ds. Google Apps

Do tej pory można było zakładać serwery klienckie (do 50 kont email) w Google Apps praktycznie nie ponosząc żadnych opłat . Jak widać usługa ta została całkowicie skomercjalizowana.

Teraz za 20 kont email w skali roku należy zapłacić 960 Euro (4 x 20 x 12 miesięcy).

Dla porównania koszt licencji Kerio Connect z SOPHOS AV dla 20 użytkowników wynosi 744 Euro, gdzie licencja na serwer jest wieczysta i cena obejmuje roczne wsparcie techniczne i możliwość aktualizacji do najnowszych wersji.

Kerio Connect w usłudze SaaS (czyli model zbliżony do Google Apps) kształtuje się w granicy 2,3 – 3 Euro miesięcznie.

Jeżeli więc szukasz alternatywy dla Google Apps – zapraszamy do kontaktu

 List: