Sophos Endpoint i macOS Ventura – koniecznie przeczytaj

Sophos_logo

Właśnie dzisiaj, tj. 24 października 2022r., premierę ma nowy system operacyjny od Apple – macOS Ventura. Wraz z producentem zabezpieczeń Sophos chcemy poinformować naszych klientów o kilku znanych problemach z kompatybilnością – szczególnie istotnych, jeśli planujesz aktualizację urządzeń z systemem macOS.

 Znane problemy:

Nowa wersja macOS aktualizuje rekord w systemie operacyjnym, przez co aplikacje wykorzystujące rozszerzenia bezpieczeństwa klienta z pełnym dostępem do dysku, tracą niezbędne do działania uprawnienia. Istnieje ryzyko, że zmiana ta może spowodować wyłączenie skanowania bezpieczeństwa bez powiadomienia administratora w przypadku niektórych rozwiązań zabezpieczających, w tym Sophos Endpoint Protection.

Nie jest wymagane żadne dodatkowe działania w następujących przypadkach:

  • Urządzenia są zarządzane przez rozwiązanie MDM (Mobile Device Management),
  • Sophos Endpoint Protection został zainstalowany na urządzeniu po aktualizacji do macOS Ventura.

Wymagane działanie:

Jeśli chciałbyś wykonać aktualizację urządzenia chronionego przez Sophos Endpoint Protection do macOS Ventura, zapoznaj się z artykułem bazy wiedzy producenta. Znajdziesz w nim proste rozwiązanie, dzięki któremu upewnisz się, że wszystko będzie działać poprawnie.

Jeśli jeszcze nie używasz żadnych zabezpieczeń dla urządzeń macOS, skontaktuj się z nami i dowiedz się co daje Sophos Endpoint Protection i dlaczego warto z niego korzystać.