SOPHOS Intercept X zdobywcą nagrody CRN Tech Innovators 2017

indeksindeksBranżowy magazyn CRN ogłosił Intercept X najlepszym rozwiązaniem w plebiscycie Tech Innovators 2017 w kategorii „Bezpieczeństwo punktów końcowych”. Produkt Sophos® przeznaczony do ochrony przez atakami typu ransomware pokonał aż cztery finałowe rozwiązania z tej samej kategorii sygnowane przez takich producentów jak McAfee, Palo Alto, Cylance oraz CrowdStrike.

Zdaniem jurorów, na tle innych, konkurencyjnych rozwiązań, Sophos® Intercept X wyróżnia się dzięki funkcji wykrywania zagrożeń signatureless i exploitów, możliwości przeciwdziałania atakom ransomware takim jak CryptoGuard, analizie pierwotnej przyczyny zagrożeń oraz funkcji usuwania złośliwych programów. Według producenta zwycięskiego oprogramowania, Intercept X idealnie wpisuje się w myśl przewodnią tegorocznego plebiscytu, który koncentruje się na rozwiązaniach potrafiących „przełożyć przyszłościową wizję technologii na dzisiejszą rzeczywistość”.

Po sukcesie jaki odniósł Intercept X w obecnym kształcie, Sophos® planuje zintegrować go z możliwościami oferowanym przez uczenie głębokie (ang. deep learning), które ma za zadanie poprawić wyniki wykrywania nowego, unikalnego malware bez zwiększania liczby fałszywie pozytywnych wyników. Co więcej, producent umożliwił użytkownikom przetestowanie ulepszonego Intercept X poprzez zapisanie się do Early Access Program na stronie Sophos Community Beta.

Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym dokładnie polega innowacyjność produktu Intercept X, przeczytaj ulotkę przygotowaną przez producenta.

 

Źródło: https://news.sophos.com/en-us/2017/11/16/intercept-x-is-a-tech-innovator/