Sophos UTM – darmowa wersja dla użytkowników domowych

Sophos-UTM-Home-Editionv2Sophos Free Home Use Firewall jest w pełni wyposażoną, software’ową wersją Sophos UTM, dostępną za darmo dla użytkowników domowych – bez żadnych zobowiązań. Zawiera pełne wersje modułów Network, Web, Mail i Web Application Security z funkcjonalnością VPN oraz ochroną dla maksymalnie 50 adresów IP.

Sophos UTM Free Home Use wyposażony jest we własny system operacyjny i nadpisuje wszystkie dane na komputerze w trakcie procesu instalacji, w związku z czym konieczne jest zastosowanie osobnego, dedykowanego komputera, który będzie pełnił rolę bramy bezpieczeństwa. Jest to doskonałe zastosowanie dla dodatkowego PC, który stoi niepotrzebnie i tylko się kurzy. Jeśli masz taki sprzęt – Sophos UTM Home Use Firewall jest specjalnie dla Ciebie.

Dzięki Sophos UTM możesz:

  • zwiększyć szybkość Internetu – w prosty sposób możesz użyć kilku łączy internetowych w tym samym czasie, dając tym samym więcej przepustowości wszystkim użytkownikom.
  • chronić dzieci tworząc reguły dostępu – wykorzystując moduł Web Filtering, masz możliwość blokowania przed zainfekowaniem Twojej sieci wirusami i spyware ze stron internetowych, utrzymywania dzieci z dala od “złych stron” oraz śledzenia i raportowania aktywności internetowej.
  • rozwiązać problem Spamu – dzięki filtrowaniu poczty elektronicznej, uwolnisz się od spamu oraz ochronisz skrzynkę odbiorczą przed wirusami, przy korzystaniu z POP3 i SMTP.
  • mieć dostęp do sieci domowej zewsząd – dostęp VPN powala na bezpieczne używanie pulpitu zdalnego, transfer plików lub drukowanie, z każdego miejsca i urządzenia, w tym także iPhone’a.
  • połączyć się z siecią firmową lub przyjaciółmi – masz możliwość stworzenia tunelu do innych UTMów, zbudowania wspólnej sieci ze znajomymi lub wykorzystania szyfrowanego połączenia z biurem umożliwiającym pracę z domu.
  • powstrzymać wirusy w poczcie i podczas przeglądania stron – podwójny silnik skanujący blokuje wirusy podczas pobierania plików i załączników poczty oraz zawarte bezpośrednio na stronach internetowych. Sophos wychwytuje je już na bramie, zanim zdążą przedostać się do sieci i zaatakować komputery.

I wiele, wiele więcej…

Od czego zacząć?

W celu pobrania Sophos UTM Home Use Firewall, wystarczy kliknąć w poniższy odnośnik.. Podstawowa konfiguracja to tylko kilka prostych kroków, po przejściu których będziesz mógł osobiście przekonać się w jaki sposób Sophos UTM pozwala chronić Twoje domowe środowisko sieciowe.

Pobierz darmowy firewall dla użytkowników domowych

Jeśli masz dodatkowe pytania lub problemy, skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy wszelkiej pomocy.

3 Komentarzy. Zostaw nowy