Sophos XG Firewall v17 już dostępny

Sophos_XG_v17

Od kilku dni użytkownicy Sophos XG Firewall mogą oficjalnie korzystać z nowej wersji pracującego na ich urządzeniach systemu Sophos Firewall OS v17. Ostatni build oprogramowania został wzbogacony o liczne nowe funkcje. Producent popracował także nad stabilnością oraz wydajnością. Błędy zgłoszone w czasie beta testów zostały usunięte, a zaangażowanie społeczności przeszło najśmielsze oczekiwania osób odpowiedzialnych za rozwój XG Firewall. Nowa edycja to także delikatnie odświeżony i uporządkowany interfejs, ułatwiający administratorom codzienną pracę.

Poniżej prezentujemy najważniejsze i naszym zdaniem najciekawsze zmiany w Sophos XG Firewall v17. Więcej informacji na temat nowości w tej edycji SF-OS można znaleźć w ulotce, dostępnej do pobrania ze stroniy producenta.

  • Synchronized App Control – innowacyjna technologia rozpoznawania, wynosząca kontrolę aplikacji na całkowicie nowy poziom; zapewnia automatyczną identyfikację, klasyfikację oraz kontrolę wszelkich aplikacji sieciowych, które dotychczas pozostawały nieznane.
  • Monitoring słów kluczowych – dla dynamicznej kontroli treści i zwiększonego bezpieczeństwa np. najmłodszych użytkowników internetu w szkołach.
  • Usprawnienia interfejsu IPS i kontroli aplikacji – łatwiejsze tworzenie i zarządzanie filtrami oraz personalizowanymi polisami bezpieczeństwa.
  • Zarządzanie regułami firewalla – prostsza i bardziej intuicyjna obsługa dużej ilości reguł ruchu.
  • Symulator do testowania polis – uproszczone testowanie i rozwiązywanie problemów z regułami ruchu i polisami bezpieczeństwa.
  • Ułatwienia dla połączeń VPN – łatwiejsza konfiguracja i zarządzanie połączeniami tunelowymi (site-to-site) VPN.
  • Wsparcie dla IKEv2 VPN – lepsza współpraca serwera IPSec VPN z innymi systemami.
  • Zmiany w regułach NAT – w pełni obiektowe podejście daje możliwość tworzenia lepiej dopasowanych polis, np. przekazujących wiele usług i portów w ramach jednej reguły.

Jednocześnie przypominamy, że Sophos XG Firewall dostępny jest bezpłatnie do użytku domowego. Firmy i instytucje zainteresowane tematyką bezpieczeństwa sieci, użytkowników, poczty elektronicznej, zabezpieczeniem przed ransomware i innymi, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Platynowym Partnerem Sophos – firmą Sun Capital sp. z o.o.