7 najlepszych rozwiązań backup’u i odzyskiwania

Wybór najlepszego rozwiązania backup’u i odzyskiwania jest niezwykle istotny dla Twojego biznesu oraz zapewnienia ciągłości funkcjonowania serwerów. Poniżej prezentujemy 7 najlepszych rozwiązań przeznaczonych do ochrony Twoich serwerów oraz danych:

1. BackupAssist (wersja podstawowa)

WskBackupAssist-9-box-2azany przez portal 10TopTenReviews jako najlepsze oprogramowanie z zakresu backup’u i odzyskiwania dla serwPosiadanie takich klientów nie oznacza wcale, że BackupAssist jeerów Windows, BackupAssist posiada wiele funkcji, a używają go takie instytucje jak NASA oraz firmy z listy 500 największych przedsiębiorstw w USA.st drogim oprogramowaniem, wręcz przeciwnie – jest ono niekosztownym, modułowym rozwiązaniem. To właśnie te dwie cechy czynią je ulubionym oprogramowaniem małych i średnich przedsiębiorstw.

Zupełnie inaczej niż u większości producentów, w BackupAssist nie płacisz dodatkowo za wsparcie techniczne, do którego prawo nabywasz wraz z zakupem produktu. To duży plus w przypadku oprogramowania z zakresu odzyskiwania, ponieważ możesz liczyć na pomoc w rozwiązywaniu problemów zarówno przez telefon, jak i droga mailową.
Ponadto BackupAssist posiada wiele wbudowanych funkcji wspierających serwery fizyczne i wirtualne takie jak Hyper-V. Dwie najlepsze z nich to intuicyjny interfejs użytkownika oraz harmonogram automatycznych kopii zapsowych. 30-dniowa wersja próbna dostępna tutaj.

2. MultiSite Manager

BAMM-logo.fw_

 

 

 

 

Pomimo, że jest to oddzielny produkt, MultiSite Manager ściśle współpracuje z BackupAssist. Program eliminuje potrzebę wchodzenia na każdą stronę z osobna, co jest dużym ułatwieniem w przypadku, gdy zarządzamy kilkoma stronami na raz lub robimy to zdalnie. MultiSite Manager znalazł się na liście, ponieważ pozwala na zarządzanie różnymi funkcjami takimi jak backup, przywracanie, aktualizowanie, raportowanie i wdrażanie z jednego ekranu.

3. Hyper-V Advanced

facilities-server

Dzięki funkcji Full Recovery, Hyper-V Advanced może przywrócić pracę serwera Hyper-V w kilka sekund. Zazwyczaj, gdy Twoja maszyna wirtualna przestaje działać, jesteś zmuszony wykonać pełne przywracanie po to, aby ponownie uruchomić ją w sieci. Jak wiadomo, taki proces może potrwać kilka godzin. W przypadku Hyper-V Advanced jest inaczej, ponieważ dzięki oprogramowaniu wznowisz pracę maszyny wirtualnej z backup’u używając jej jak gdyby nic się nie stało, w tym samym czasie wykonując pełne przywracanie.

4. Backupy offsite (w chmurze)

cloudbackup

Ta lista nie byłaby pełna bez najlepszych rozwiązań backupu oraz przywracania oferowanych w chmurze. Należy jednak zauważyć, że backup offsite posiada większy zakres działania niż backup w chmurze, ponieważ przewiduje najróżniejsze scenariusze w środowisku off-site. Taki backup wspiera utrzymanie maksymalnej ochrony danych dzięki szyfrowaniu AES -265 oraz transferom Secure Shell.

5. Exchange Granular

delivrabilite_email

Exchange Granular to najwyższej klasy rozwiązanie przeznaczone dla wszystkich użytkowników Microsoft Exchange Server, które sprawia, że przywracanie wiadomości jest niezwykle proste. Łatwość w odzyskiwaniu maili nie przekreśla faktu posiadania przez Exchange Granular różnych skutecznych narzędzi. Po pierwszym użyciu nie będziesz w stanie wyobrazić sobie pracy bez Exchange Granular – przywracanie wiadomości, kontaktów, załączników i danych z kalendarza za pomocą jednego kliknięcia jest uzależniające.

6. Tape Archiving

tape-backup

Co raz trudniej jest znaleźć oprogramowanie do backupu i przywracania, które aktywnie wspierałoby archiwizację taśmową. Jak wiadomo, taśma to tani nośnik, a wiele osób zdążyło już zainwestować w odpowiednią infrastrukturę. Na szczęście istnieje Tape Archiving wspierający oprogramowanie Windows (Server 2012/R2, 2008/R2 oraz BS 2011). Must have dla miłośników taśmy!

7. SQL Continuous

3-151123161G20-L

Listę najlepszych rozwiązań z zakresu backupu i przywracania zamyka SQL Continuous. Każdy kto używa SQL Continuous wie, że istnieją dwie istotne kwestie związane z jego działaniem, a mianowicie spójność danych oraz osiągnięcie wymaganego czasu przywracania (RPO). Z SQL Continuous oba te warunki zostaną spełnione z łatwością, ponieważ może on zredukować RPO serwera SQL nawet do pięciu minut. Funkcje przywracania backupu z określonego czasu oraz przywracania granularnego sprawiają, że odzyskiwanie danych jest niezwykle proste.

 

Źródło