Backup danych – nowa strona Sun Capital już ruszyła!

Zapraszamy serdecznie wszystkich naszych czytelników do odwiedzenia naszej nowej strony poświęconej backupowi danych. Jak wszyscy dobrze wiemy, ludzie dzielą się na trzy grupy osób: które nie robią backupu, robią backup lub będą go robić. Zabezpieczenie wszelkich danych w naszej placówce to jedna z ważniejszych kwestii bezpieczeństwa. Działanie to powinniśmy wdrożyć już na samym początku naszej działalności. Zacznijmy jednak od początku i wyjaśnimy czym jest backup danych oraz na czym polega.

Czym jest Backup?

Backup danych to proces tworzenia kopii zapasowych informacji przechowywanych na wszelkich nośnikach danych (takich jak komputery lub serwery). Celem backupu jest ochrona przed utratą danych w przypadku awarii sprzętu pełniącego funkcję nośnika danych. Zdarzają się również sytuacje, gdy użytkownik omyłkowo popełnia błąd usuwając część danych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania firmy. Należy wówczas możliwie najszybciej przywrócić utracone dane, tyczy się to również sytuacji w przypadku ataków malware. Ataki malware mogą mieć poważny wpływ na nasze dane, gdyż tego typu oprogramowanie służy do uszkadzania plików, kradzieży bądź szyfrowania danych w celu okupu (atak ransomware).

W jaki sposób w takim razie chronić nasze wrażliwe dane? Tutaj z pomocą przychodzą nasi zaufani producenci, którzy dbają o użytkowników zapewniając im najwyższej klasy narzędzia do archiwizacji danych:

  1. QNAP – bez wątpienia jeden z czołowych liderów oferujących serwery NAS dla użytkowników osobowych jak i małych, średnich i dużych przedsiębiorstw
  2. Eaton – międzynarodowe przedsiębiorstwo zarządzające energią, które w swoim portfolio oferuje energooszczędną ochronę zasilania dla stacji roboczych jaką jest UPS
  3. Synology – firma oferuje kompleksowe rozwiązania backupowe dla sektora biznesowego oraz środowisk bazujących na Microsoft 365. Synology specjalizuje się również w dostarczaniu serwerów NAS oraz urządzeń monitorujących
  4. Altaro – oferuje nardzedzie do tworzenia backupu oferując prostą i szybką obsługę. Producent zapewnia wsparcie dla stacji końcowych, serwerów oraz umożliwia tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie wszystkich firmowych skrzynek pocztowych Microsoft Office 365 i plików przechowywanych w OneDrive.
  5. BackupAssist – produkty producenta zapewnią Tobie odpowiednie bezpieczeństwo. Dzięki niemu będziesz niewrażliwy na cyberataki oraz oprogramowanie ransomware blokujące odczyt danych poprzez techniki szyfrujące.
  6. Nakivo – niedrogie rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych przeznaczone głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Jeśli nie masz pewności co do rozwiązania jakie chcesz wybrać, zachęcamy do skorzystania z naszego generatora backupu. Na podstawie dostarczonych przez Ciebie informacji skontaktujemy się i przedstawimy możliwie najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy. Jeśli interesują Cię również backupy typu LTO, prosimy o zaznaczenie odpowiednich pól w generatorze backupu taśmowego.