Kerio Operator 1.2 już dostępny!

Kolejna wersja zdobywającego wiele nagród systemu telefonicznego IP PBX, Kerio Operator, jest już dostępna. Kerio Operator 1.2 pomoże Ci kontrolować koszty połączeń telefonicznych przy użyciu prostego w obsłudze interfejsu. W najnowszej, dostępnej od dzisiaj wersji, Kerio postarało się o następujące zmiany i udogodnienia:

Aktualizacja do Asterisk 1.8

Operator 1.2 bazuje na Asterisk 1.8. Jest to istotna zmiana pozwalająca wykorzystać w przyszłości nowe funkcje Asteriska, m.in. obsługę IPv6.

Nowa dystrybucja Linuxa

Operator 1.2.0 został oparty na jądrze Linuxowym w wersji 2.6.38. Wpłynie to na rozszerzenie wsparcia dla nowego sprzętu, w tym najnowszych płyt głównych ze zintegrowanymi kartami sieciowymi.

Wsparcie dla analogowych linii telefonicznych

W Kerio Operator 1.2, dodana została możliwość podłączenia centrali do analogowej linii telefonicznej przy użyciu karty Digium TDM 410 z modułem FXO. Pomoże to użytkownikom w krajach, gdzie telefonia VoIP nie jest jeszcze osiągalna, a także tym, którzy preferują standardową telefonię analogową. TDM410 obsługuje do 4 linii analogowych.

Przejmowanie połączeń

Jedna z najbardziej oczekiwanych funkcji. Przejmowanie połączeń pozwala, po wprowadzeniu specjalnego kodu, na odbieranie telefonu dzwoniącego u innej osoby. Przejmowanie połączeń będzie możliwe w ramach zdefiniowanych grup lub pomiędzy grupami (w ramach całej centrali), przy wykorzystaniu opcji bezpośredniego przejmowania.

Wsparcie dla telefonów z BLF

BLF (Busy Lamp Field) to funkcja występująca w części telefonów biurowych, informująca o stanie innych numerów wewnętrznych (dostępny/zajęty/rozmowa przychodząca). Jest ona szczególnie przydatna dla sekretarek, a bazuje na mechanizmach dobrze znanych z komunikatorów internetowych.

Poprawione przekazywanie połączeń

Przekazywanie działa teraz lepiej w sytuacjach posiadania przez użytkowników więcej niż jednego numeru wewnętrznego. Będzie możliwość zdefiniowania osobnego schematu przekazywania dla każdego z rozszerzeń, również w odniesieniu do poczty głosowej. Przekazywanie połączeń będzie bardziej przyjazne użytkownikowi, dzięki wykorzystaniu mechanizmu opracowanego przez Kerio w miejsce znanego z Asterisk modułu „find-me”

Rozszerzony auto-provisioning

Dodano wsparcie w ramach auto-provisioningu dla urządzeń Linksys SPA 921/941 oraz Snom M9.

 

Jeśli jesteś zainteresowany centralą Kerio Operator, napisz do nas na sprzedaz(at)suncapital.pl

3 Komentarzy. Zostaw nowy