Zarządzanie bezpieczeństwem Sophos MDR teraz także dla posiadaczy Microsoft Defender

Producent zabezpieczeń – firma Sophos poinformowała, że teraz usługa Sophos MDR pozwala na zarządzanie bezpieczeństwem także dla klientów posiadających oprogramowanie Microsoft Defender. Od tej chwili nie tylko klienci Sophos będą mogli czerpać korzyści z posiadania najlepszego rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa. Dzięki rozbudowywanej usłudze Sophos MDR, pakiet rozwiązań mogących zostać objętych monitoringiem, śledzeniem i reagowaniem stale się powiększa.

Co to daje?

Podczas gdy Microsoft Defender zapewnia podstawowy poziom bezpieczeństwa, organizacje każdej wielkości potrzebują ochrony przed zaawansowanymi atakami przeprowadzanymi przez ludzi, których sama technologia nie jest w stanie powstrzymać. Podobnie wygląda to w przypadku ataków, do których przeprowadzenia wykorzystywana jest sztuczna inteligencja.

Sophos MDR dla Microsoft Defender wypełnia tę lukę, zapewniając wykonywane w trybie 24/7 przez najlepszych specjalistów cybersecurity monitorowanie, wykrywanie i reagowanie na zaawansowane zagrożenia. Dzięki Sophos MDR firmy mogą podnieść poziom ochrony, powstrzymując nawet najbardziej zaawansowany ransomware, czy naruszenia zanim wpłyną one na działalność biznesową.

Dlaczego tego potrzebujesz?

Sophos MDR dla Microsoft Defender stanowi nową, unikatową wartość dla użytkowników rozwiązań Microsoft w zakresie ochrony przed zaawansowanymi atakami, których sama technologia nie jest w stanie powstrzymać.

Sophos MDR jest jedyną usługą, która w miarę rosnącego wykorzystywania produktów Microsoft, może całodobowo monitorować, badać i reagować na generowane przez nie alerty bezpieczeństwa:

 • Wykrywa szerszy zestaw sygnałów z rozwiązań Microsoft niż ktokolwiek inny (w tym Microsoft),
 • Podejmuje rozległe działania reagowania na zagrożenia, w przeciwieństwie do innych dostawców, którzy wysyłają powiadomienia o zagrożeniach, ale nie powstrzymują ich,
 • Integruje się z największą liczbą narzędzi spoza oferty Microsoft w celu przyspieszenia procesu badania i reagowania. Obsługiwane są zapory sieciowe, rozwiązania identyfikacji, narzędzia do zabezpieczenia poczty elektronicznej, platformy NDR i narzędzia zabezpieczające dedykowane dla chmury publicznej.

Jaki jest zakres usługi?

 • Ciągłe monitorowanie i reagowanie zespołu ekspertów.
  Analitycy Sophos MDR monitorują, badają i reagują na alerty związane z Microsoft Defender przez 24 godziny na dobę. Natychmiast podejmują działania w celu powstrzymania potwierdzonych zagrożeń.
 • Wykrywanie i natychmiastowe powstrzymywanie większej liczby zagrożeń
  Sophos wykorzystuje własne technologie wykrywania i śledzenia ataków, a polowanie na zagrożenia prowadzone przez ludzi daje dodatkową warstwę ochrony.
 • Lepsza widoczność i zrozumienie alertów z rozwiązań Microsoft
  Integruje dodatkowe źródła zdarzeń związanych z bezpieczeństwem produktów Microsoft, zawarte w licencji E3 lub E5.
 • Rozszerzona ochrona poza Microsoft Defender
  Integruje narzędzia spoza oferty Microsoft oraz źródła telemetrii, aby zatrzymać ataki skierowane na Twoją sieć i pracowników.

Zachęcamy do kontaktu z Sun Capital sp. z o.o. – Platynowym Partnerem Sophos w Polsce, celem ustalenia zakresu ochrony i przygotowania niezobowiązującej kalkulacji na przedstawioną usługę Sophos MDR.

Przypominamy również, że sama technologia, to nie wszystko! Każda firma powinna inwestować w szkolenia dla pracowników, a te są najskuteczniejsze, gdy wyróżniają się formą. Z tego powodu powstało szkolenie z cyberbezpieczeństwa w formie gry w wirtualnej rzeczywistości – Company (Un)Hacked. Zachęcamy do umówienia się z nami na darmowe testy – przyjedziemy z własnym sprzętem i zrobimy prawdziwe show!