Statystyki dotyczące backupu – infografika

Poniżej zamieszczamy infografikę przygotowaną przez producenta rozwiązań BackupAssist® dotyczącą skutków utraty danych firmowych.

Data Loss Infographic2

 

Według informacji zebranych przez BackupAssist®, awaria związana z utratą danych firmowych oznacza koniec funkcjonowania dla aż 70% przedsiębiorstw. Co więcej, aż trzech na czterech klientów zrywa współpracę z firmą, która ucierpiała w wyniku tego typu awarii.

Zgromadzone informacje pokazują, że godzina awarii związanej z utratą danych firmowych to koszt $44, czyli ok. €41, a same awarie powodują średnio 552 godziny przestoju w pracy przedsiębiorstwa. Po utracie danych 44% firm doświadcza spadku morale wśród personelu.

Osoby zainteresowane tematyką bezpieczeństwa IT wiedzą, że liczba ataków typu ransomware stale rośnie, a zamieszczona powyżej infografika potwierdza ekspansję tego niebezpiecznego zjawiska – w 2016 roku jeden na dwa przedsiębiorstwa zostały zaatakowane przez ransomware.

Badania wskazują, że aż 30% osób nigdy nie zrobiło backupu, a 29% awarii związanych z utratą danych zostało spowodowanych przypadkowo. 

Jeśli przytoczone statystyki pozwoliły Ci szerzej spojrzeć na własną politykę backupu i jesteś zainteresowany jej udoskonalaniem lub wdrażaniem, skontaktuj się z Sun Capital lub odwiedź naszą stronę poświęconą rozwiązaniom z zakresu kopii zapasowych.

Źródło